dd

GRY

piątek, 27 lutego 2015

Revlon Colorstay - recenzja



Witajcie!


Dzisiaj postanowiłam zrobić recenzję  podkładu Revlon Colorstay 24 hrs, który używam już jakiś czas.
Zawsze chciałam go przetestować, ze względu na opinie jakie  krążyły  na jego temat w internecie, ale jakoś tak wychodziło, że znajdywałam inne podkłady, które bardziej "przekonywały" mnie do kupna. W tej chwili jestem posiadaczką dwóch buteleczek w kolorze 110 Ivory, które kupiłam na Allegro.






Revlon Colorstay do skóry normalnej i suchej - ok. 30 zł, 
30 ml, SPF 20





Producent obiecuje:

  • Trwałość 24 hrs
  • Mocne krycie
  • Poczucie komfortu
  • Lekka konsystencja

Mamy do wyboru dwie wersje:


  1. Cera normalna i sucha - 12 kolorów 
  2. Cera tłusta i mieszana - 20 kolorów

  Niestety w drogeriach nie mamy aż tak wielkiego wyboru, ale od czego mamy sklepy internetowe. Tam zazwyczaj dostępna jest większość kolorów, tylko trzeba wcześniej sprawdzić, który odcień będzie nam odpowiadał i dopasuje się świetnie do naszej skóry. Możemy to zrobić za pomocą sfery blogowej, gdzie wiele dziewczyn opisuje poszczególne kolory i przedstawia również ich zdjęcia.


Moja opinia:

  • Dobre krycie
  • Dość długo się utrzymuje na twarzy, ale potrzebne są poprawki w ciągu dnia
  • Ładne szklane opakowanie - niestety brak pompki
  • Bardzo jasny kolor - idealny dla bardzo jasnych karnacji
  • Wydajny
  • Nie tworzy efektu maski

Przedstawiam Wam niżej zestawienie kolorystyczne z innym podkładem, którego recenzję znajdziecie tutaj.




 Revlon Colorstay niestety wpada delikatnie w róż, może nie widać tego na zdjęciu, ale niestety tak jest, także nie do końca trafiłam z odcieniem. Następnym razem zakupię kolor 150 Buff, który posiada żółte tony. W zimie jest dla mnie idealny, a teraz mieszam go z podkładem Paese i jestem bardzo zadowolona z efektu.

Podsumowując jest to bardzo dobry podkład.  
 Dużym jego plusem jest gęsta konsystencja, oraz mocne krycie, dzięki któremu produkt jest bardzo wydajny, a nakładanie go na twarz jest łatwe i trudno zrobić nim efekt maski. 

 Mimo tak cudownych właściwości trzeba jednak uważać, gdyż przy codziennym stosowaniu może niestety "zapychać". Dlatego też ja używam go na większe wyjścia, lub gdy mam na twarzy jakieś dziwne "niespodzianki"  i wtedy sprawdza się znakomicie.


  Macie, lubicie ten podkład? Jakie są Wasze spostrzeżenia na jego temat?

sobota, 21 lutego 2015

Płyn micelarny Sopot Spa 30+ oraz płyn do demakijażu uniwersalny firmy Ziaja - rezenzja



Witajcie!

 Dzisiaj mam dla Was recenzję dwóch płynów do demakijażu firmy Ziaja, którą każdy zna już na pewno bardzo dobrze. Ja również jestem ich wielka fanką, od kilku dobrych lat, gdyż kosmetyki te sprawdzają się u mnie bardzo dobrze. Choć zdarzają się niestety  pewne wyjątki tzw. buble kosmetyczne. 
 Niestety te dwa produkty moim zdaniem się do nich zaliczają.


Zaczniemy od Płynu micelarnego Sopot Spa 30+ 
(receptura młodości, solanka sopocka, morskie algi, hydro-retinol) 



200 ml - ok. 2e


Producent pisze:

Produkt hipoalergiczny, testowany dermatologicznie pod kontrolą lekarza okulisty. Specjalna receptura ogranicza ryzyko migracji składników do worka spojówkowego.

Błękitny płyn micelarny z substancją tonizującą pochodzenia naturalnego do codziennej pielęgnacji cery po 30 roku życia.

Nie zawiera kompozycji zapachowej.

  • Zapewnia łagodny demakijaż 
  • Zapobiega wysuszeniu skóry
  • Zmiękcza skórę oraz redukuje napięcie naskórka
  • Wpływa kojąco na podrażnienia


Polecany dla osób noszących szkła kontaktowe.



Moje spostrzeżenia:

  • Niska cena
  • Łatwa dostępność
  • Mało wydajny
  • Brak zapachu
  • Szczypie  w oczy


Płyn ten niestety nie spełnia moich oczekiwań, gdyż nie usuwa dobrze makijażu oraz trzeba bardzo uważać, aby nie "wpadł" nam do oka, gdyż powoduje pieczenie, czego ja absolutnie nie lubię. Na pewno sprawdzi się jako tonik do całej twarzy i oczyści ją z zanieczyszczeń, ale jeśli chodzi o demakijaż to musicie poszukać innego produktu.



Drugim płynem, który przetestowałam jest 
de-makijaż uniwersalny płyn do demakijażu oczu.



120 ml - ok. 4 zł


Producent pisze:

  • Skutecznie i delikatnie usuwa makijaż
  • Zapobiega wysuszeniu wrażliwej skóry wokół oczu
  • Nie powoduje podrażnień skóry i spojówek
  • Polecany dla osób noszących soczewki kontaktowe
  • Przebadany okulistycznie
  • Nie zawiera substancji zapachowych


Moje spostrzeżenia:

  • Niska cena
  • Łatwa dostępność
  • Brak zapachu
  • Nie podrażnia oczu
  • Mało wydajny

 Płyn ten niestety, tak jak poprzednik nie radzi sobie z usuwaniem makijażu. Trzeba na prawdę się namęczyć, aby zmyć cienie, czy tusz z oka, nie wspominając już o wodoodpornym makijażu, z którym oba płyny zupełnie sobie nie radzą. 
Jedynym plusem jest to, że nie szczypie w  oczy.



Niestety nie polecam obu kosmetyków, warto skusić się na coś innego np. Be-beauty z Biedrdonki, którego cena jest bardzo zbliżona, a efekt rewelacyjny.


 Jak  sprawdziły się u Was te dwa kosmetyki, też macie takie same odczucia?


niedziela, 15 lutego 2015

Makijaż Karnawałowy



Witajcie!


Tym razem przedstawiam makijaż Karnawałowy, który zrobiłam, aby wziąć udział w konkursie organizowanym przez sklep Let's Beauty oraz znaną i bardzo utalentowaną Maxineczkę. 

Nagrody są na prawdę cenne, choć moje szanse są bardzo marne, przy tylu zdolnych i profesjonalnych osobach, które nadesłały prace. Ale zawsze warto próbować, bo dzięki temu się uczymy i rozwijamy swoje umiejętności.

  Skupiłam się tutaj na oku, komponując ze sobą kilka kolorów, a na dolną powiekę dodałam brokat, który króluje w tym roku we wszystkich karnawałowych makijażach.












Wszystkim uczestnikom konkursu życzę powodzenia!
Już dziś wieczorem wyniki.

poniedziałek, 9 lutego 2015

Makijaż inspirowany - Katosu



Witajcie!

Dzisiaj zapraszam na makijaż, który wykonałam już jakiś czas temu na konkurs u Monika Zagaja Make Up Artist.

Osoba biorąca udział miała  zainspirować się swoim "Guru" makijażowym i wykonać make-up.
 Od samego początku oglądam i bardzo cenię Katosu, dlatego też wybrałam jeden z jej makijaży: Miedź i fiolet.











Jak Wam się podoba moja interpretacja ? 

wtorek, 3 lutego 2015

Nowości kosmetyczne - Luty


Witajcie! 


  Tym razem post z nowościami, które już dawno powinny wylądować na blogu. Więc nie przedłużając zapraszam do obejrzenia zdjęć.




Eau de toilette Kylie Minogue darling 30 ml - zakupione w promocji - 10 e






Podkład Revlon Colorstay 24hrs (110 Ivory- kupiony na Allegro - 25 zł




E.L.F. Maximum Coverage Concealer (20 ml) - ok. 18 zł






Nivea Daily Essential Double Effect Eye Make-up Remover  (125 ml) - zakupiony w promocji - koszt ok. 2e





Yankee Candle - 6 małych świeczek o różnych zapachach


To by było na tyle nowości, w które ostatnio się zaopatrzyłam. Najbardziej ciekawi mnie jednak  podkład Revlon Colorstay. Zobaczymy jak sprawdzi się na mojej skórze.



środa, 28 stycznia 2015

Projekt denko - Styczeń



Witajcie!


    Już jakiś czas zbieram się, aby zrobić projekt denko, gdyż mam kilka zużytych kosmetyków, które leżą i czekają na swój czas już bardzo długo. Nie jest ich specjalnie za wiele, gdyż jestem osobą, która stara się wykorzystywać wszelkie produkty do końca, chyba że coś zupełnie nie przypadnie mi do gustu :)





TreeSemme Firm Hold- lakier do włosów długotrwale utrwalający (500ml)

  • duża pojemność, która wystarcza na bardzo długo 
  • po jego użyciu nie mamy tzw. "hełmu" na głowie
  • delikatnie nabłyszcza 
  • szybko wysycha
  • bardzo przystępna cena 
  • ładny zapach 




Essence Stay all day 16 h concealer long-lasting  - długotrwały kremowy korektor, zakrywający cienie pod oczami, z rozświetlającymi drobinkami (7 ml)

  • bardzo wydajny
  • delikatnie zakrywa cienie pod oczami
  • łatwy w aplikacji
  • bardzo tani
  • nie wysusza skóry pod oczami
  • minusem jest to że posiada tylko 2 kolory




Mayebbelline Define-A-Lash Volume Mascara - pogrubiający tusz do rzęs (6,5 ml)

  • świetna  silikonowa szczoteczka
  • delikatnie pogrubia rzęsy 
  • nie osypuje się
  • ładnie podkreśla dolne rzęsy
  • dobrze rozdziela rzęsy
  • idealny na co dzień
  • minusem jest to, że dość szybko zasycha




Pierre Rene Advanced Lift SPF 15 - podkład nawilżający i liftingujący (30 ml) 

  • dobrze nawilża skórę twarzy
  • ma ładny kolor i delikatną konsystencję
  • dobrze się rozprowadza
  • posiada wygodne opakowanie w  postaci pompki
  • podkład ten ma bardzo małe krycie
  • znika z twarzy po ok 2-3 godz.




BeBeauty - Płyn micelarny do demakijażu i tonizacji twarzy i oczu ( 200 ml )


  • skutecznie usuwa makijaż
  • dobrze oczyszcza skórę
  • nie podrażnia
  • niska cena
  • świetny kosmetyk




Używłyście któryś z tych produktów?

czwartek, 22 stycznia 2015

Makijaż dzienny krok po kroku



Witajcie!


Ostatnio pokazywałam na blogu  makijaże wieczorowe, teraz kolej na coś "lżejszego". Tym razem zrobiłam makijaż dzienny krok po kroku. Użyłam do niego brązowych, bordowych oraz złotych cieni. Uwielbiam mocne kreski na powiekach, ale tym razem chciałam postawić na delikatny look, więc zupełnie  z nich zrezygnowałam. Nie założyłam również sztucznych rzęs, aby  make-up wyglądał bardzo naturalnie.







  • Na całą powiekę nakładamy jasny beżowy cień, później czarną kredką robimy kreskę i rozcieramy ją ciemno brązowym cieniem




  • Następnie na roztarty brązowy cień nakładamy bordo i ładnie "blendujemy", aby kolorki się razem połączyły. W wewnętrznym kąciku nakładamy żółto-złoty cień



  • Na dolnej powiece nakładamy cienkim pędzelkiem czarny cień




  • Na ten sam pędzelek nakładamy bordowy cień i rozcieramy dolna powiekę




  • Na koniec tuszujemy rzęsy










Użyte kosmetyki:

Twarz
Podkład - Pierre Rene Advanced Lift
Puder - Ingrid Cosmetics
Bronzer - Ingrid Cosmetics
Róż - Essence
Rozświetlacz - Sally Hansen

 Oczy
Baza pod cienie - I Love Stage Essence
Paletka Pretty Pink
Tusz do rzęs - Astor Mascara Volume Definer
Czarna kredka - The Body Shop

Usta
Konturówka - Pierre Rene
Manhattan Soft Mat Lipcream

Brwi
Mayebelline - Color Tattoo 40-Permanent Taupe
Kredka Astor


Mam nadzieję że podoba Wam się taki pictorial :)